گل آپارتمانی زاموفیلیایی که دمای محیط را تغییر می داد

نحوه تکثیر گل آپارتمانی زاموفیلیا به چه صورت است؟ گیاهان ZZ را می توان از طریق قلمه برگ، ریشه دهی برگچه و تقسیم تکثیر کرد.

تقسیم ساده ترین گزینه است، اما روش های دیگر در مورد تکثیر نمونه های کوچکتر موفق تر هستند. در اینجا به این صورت است:
تکثیر گیاهان ZZ با قلمه برگ؛ مرحله 1: یک لیوان تمیز که تا نیمه با آب پر شده است آماده کنید. برای کاهش خطر پوسیدگی ریشه، می توانید به جای آن از یک ظرف کوچک خاک مرطوب و با زهکشی خوب نیز استفاده کنید.

مرحله 2: با یک تیغه تمیز و تیز، برگ را تا حد امکان نزدیک به پایه ببرید. برگچه هایی را که در 6 تا 8 اینچ پایین رشد می کنند بردارید این برگچه ها را می توان جداگانه تکثیر کرد.

مرحله 3: با قرار دادن برگ در لیوان گیاه را در آب ریشه کن کنید. هنگامی که ریزوم های جدید از پایه قلمه رشد کردند (در عرض دو ماه تا یک سال)، آنها را بکارید و طبق معمول از آنها مراقبت کنید.

تکثیر گیاهان ZZ با ریشه زایی برگچه ها: مرحله 1: یک ظرف کم عمق با درب شفاف پیدا کنید، سپس 1 تا 2 اینچ خاک گلدان اضافه کنید. برای رطوبت، خاک را با آب بپاشید.

مرحله 2: با استفاده از یک تیغه تمیز و تیز، یک برگچه را با برش تا حد امکان به شاخه مرکزی برگ جدا کنید.

مرحله 3: برگچه را در سینی خاک با زاویه 45 درجه بکارید تا انتهای دمبرگ (قسمتی که برگچه را به ساقه مرکزی متصل می کند) زیر خاک باشد. از این طریق می توانید چندین برگچه را در یک ظرف به طور همزمان تکثیر کنید. در ظرف را بپوشانید و ببندید.

مرحله 4: ظرف را به صورت دوره ای بررسی کنید تا رشد را کنترل کنید و پس از خشک شدن، خاک را با آب غبارآلود کنید. در حالی که ممکن است چندین ماه طول بکشد، انتهای برگچه های مدفون باید غده های کوچکی شبیه سیب زمینی رشد کنند، حتی زمانی که برگچه های اصلی پژمرده شوند.

اینها را می توان در خاک مرطوب کاشت و در نهایت گیاه جدیدی تولید کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.