مقنعه مدل داری که موجب ناپدید شدن زنی شد

باند فرودگاه نیز راهی برای انتقال پیام های سیاسی بوده است. رضا اعتمادی، طراح ایرانی الاصل، زمانی که در هفته مد کپنهاگ، مدل هایی را با حجاب و نقاب سنتی مسلمان به باند فرودگاه فرستاد، به ممنوعیت برقع دانمارک اعتراض کرد.

علاوه بر این مدل ها، او از دیگران به عنوان افسر پلیس زنی که از مقنعه مدل دار استفاده می کردند با لباس کامل الگوبرداری کرد تا در کنار یکدیگر قرار گیرند.

این یک نمایش بسیار بحث برانگیز بود و دنیای مد را پر سر و صدا کرد.

یک نظرسنجی که در سال 2014 توسط مؤسسه تحقیقات اجتماعی دانشگاه میشیگان انجام شد از ساکنان هفت کشور با اکثریت مسلمان (مصر، عراق، لبنان، تونس، ترکیه، پاکستان و عربستان سعودی) پرسید که کدام لباس زنانه را مناسب‌تر می‌دانند.

عمومی. این نظرسنجی نشان داد که روسری توسط اکثریت پاسخ دهندگان در مصر، عراق، تونس و ترکیه انتخاب شده است.

عربستان سعودی محافظه کارترین بود و 63 درصد نقاب را بیان کردند. در پاکستان، نقاب نیز محبوب ترین است، ردای چادری تمام قد و روسری که هر کدام حدود یک سوم آرا را به خود اختصاص دادند.

این اصطلاح معمولاً در غرب برای همه پوشش‌های اسلامی به کار می‌رود، اما عمدتاً به معنای روسری است. برای نمایندگی زنان مسلمان در رسانه ها و فرهنگ عامه، این رایج ترین کلمه است.

با این حال، هیچ سبک یکنواختی برای اینکه حجاب چگونه است یا در سراسر جهان اسلام پوشیده می شود، وجود ندارد.

حجاب در الگوها، پارچه ها، رنگ ها و سبک های بسیاری وجود دارد. در جوامع لیبرال تر، تعیین نوع پوشیدنی که بیشتر سر و گردن را می پوشاند اما صورت را بدون مانع باقی می گذارد، به ترجیح شخصی بستگی دارد.

کلمه “حجاب” در زبان عربی نیز به معنای بسیاری از چیزهای مختلف است که در این اسکرین شات گوگل ترنسلیت گواه است. در پایان این مقاله تعدادی از گرایش‌ها برای نحوه استایل و پوشیدن حجاب بیان شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.