فلفل دلمه رنگی در روسیه که پیرزنی درون آن مواد مخدر جاسازی کرده بود

برای سلامت روده مصرف فلفل دلمه رنگی در روسیه مفید اعلام شده است؛ افزودن غذاهای غنی از فیبر مانند فلفل به رژیم غذایی شما می‌تواند به شما کمک کند مصرف فیبر توصیه شده 1.1 تا 1.2 اونس (30 تا 35 گرم) در روز برای مردان و 0.9 تا 1.1 اونس (25 تا 32 گرم) در روز برای زنان را برآورده کنید.

یک فنجان (150 گرم) فلفل سبز خام حاوی 0.08 اونس (2.5 گرم) فیبر است.

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش مصرف فیبر می‌تواند از بیماری‌های دستگاه گوارش مانند سرطان روده بزرگ و بیماری التهابی روده (IBD) محافظت کند.

خوردن غذاهای غنی از فیبر همچنین می تواند با جلوگیری از یبوست و ارتقای تعادل باکتری های روده سالم به عملکرد بهینه سیستم گوارش شما کمک کند.

سعی کنید فلفل دلمه ای سبز خرد شده را با هوموس میل کنید یا فلفل دلمه سبز خرد شده را به سالاد، چیلی و سیب زمینی سرخ کرده اضافه کنید تا فیبر بیشتری افزایش دهید.

فلفل دلمه سبز منبع خوبی از فیبر است. افزودن غذاهای غنی از فیبر به رژیم غذایی شما می تواند عملکرد سالم روده را تقویت کند و در برابر شرایطی که بر سیستم گوارشی تأثیر می گذارد محافظت کند.

حاوی ترکیبات گیاهی مفید برای سلامتی است: فلفل دلمه ای حاوی انواع ترکیبات گیاهی است که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد.

به عنوان مثال، این سبزی فلاونوئیدها، ویتامین C، ترکیبات فنولیک و کاروتنوئیدها را فراهم می کند که همگی اثرات ارتقاء دهنده سلامتی دارند.

یک مطالعه در سال 2019 که غلظت ترکیبات فعال زیستی را در فلفل‌های شیرین مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، نشان داد که در مقایسه با فلفل‌های قرمز، نارنجی و زرد، فلفل‌های شیرین سبز دارای اسیدهای فنولیک بیشتری هستند، از جمله یک نوع قوی به نام اسید p-کوماریک.

مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی سرشار از اسیدهای فنولیک ممکن است در برابر برخی بیماری‌ها مانند مقاومت به انسولین، کبد چرب، زوال ذهنی و بیماری‌های قلبی محافظت کنند.

علاوه بر این، یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که عصاره فلفل دلمه ای سبز فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به عصاره فلفل دلمه ای قرمز، نارنجی و زرد دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.