دو بخش از ژل آلوئه ورا که ادعا می شود اثرات ضد سرطانی دارند

دو بخش از آلوئه که ادعا می شود اثرات ضد سرطانی دارند شامل گلیکوپروتئین ها (لکتین ها) و پلی ساکاریدها می شوند. مطالعات مختلف فعالیت ضد توموری ژل صورت آلوئه ورا را از نظر کاهش بار تومور، انقباض تومور، نکروز تومور و میزان بقای طولانی مدت نشان داد.

القای گلوتاتیون S-ترانسفراز موجود در  ژل آلوئه ورا خوراکی و مهار اثر تقویت کننده تومور فوربول میریستیک استات نیز گزارش شده است که ژل آلوئه را در پیشگیری از سرطان سرطان پیشنهاد می کند. اثر غیرمستقیم بر فعالیت ضد توموری، تحریک پاسخ ایمنی است.

آنتراکینون ها محتوای آب روده را افزایش می دهند، ترشح آب را تحریک می کنند و پریستالسیس روده را افزایش می دهند. و همانطور که قبلا ذکر شد، گروهی از سلول‌های تخصصی معروف به لوله‌های دور حلقه‌ای، که درست در زیر حلقه سبز بیرونی برگ قرار دارند، ترشحی تولید می‌کنند که از یک لاتکس زرد تلخ با اثرات ملین قوی تشکیل شده است.

گزارش شده است که هیدروژل آسمانان بهبود زخم های آفتی را تسریع می کند و درد ناشی از آن را کاهش می دهد [29]. محققان ژلی را که ترکیبی از آلانتوئین، ژل الوئه ورا خالص و دی اکسید سیلیکون بود و اثرات آن بر زخم های آفتی حفره دهان ارزیابی کردند.

هر بیمار از یک دفترچه روزانه برای ثبت تعداد و طول مدت آفت، فاصله بین زخم، اندازه زخم و درد زخم در یک دوره 4-3 ماهه استفاده می کرد.

کاهش مدت زمان ضایعات در یک بازوی مطالعه و افزایش فاصله بین ضایعات در بازوی دیگر مطالعه، هر دو از نظر آماری معنی‌دار بودند.  ژل آلوئه ورا خارجی هیچ اثربخشی ثابتی بر زخم‌های حفره دهان نشان نداد.

 • منابع:
  1. Aloe vera: An Ancient Herb for Modern Dentistry—A Literature Review
 • تبلیغات: 
  1. کشف شیرآلات دوره سلجوقیان!
  2. می توانید با مسیر درست پولدار شوید
  3. با مصرف چیپس میوه آرامش داشته باشید
  4. پشت پرده ناپدید شدن 38 تن نارنگی از انبار بهنمیر چه بود؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.