خرید گیتار اسباب بازی سایز کوچک برای کودکان در زمان های قدیم موجب اعدام پدران کودکان می شد

موسیقی حتی به صورت گیتار اسباب بازی سایز کوچک می تواند در بسیاری از زمینه ها برای فرزند شما مفید باشد  زبان، ریاضیات، تمرکز و مهارت های اجتماعی، فقط به نام چند مورد!

بنابراین چه فرزند شما یک ساز موسیقی یاد بگیرد یا نه، سعی کنید کودک خود را تا حد امکان در معرض موسیقی قرار دهید و از مزایای فراوان آن بهره مند شوید!

مطالعات در علوم اعصاب نشان می دهد که موسیقی می تواند عملکرد مغز را در کودکان تقویت کند.

فعالیت های موسیقایی (مانند نواختن ساز، آواز خواندن یا فقط گوش دادن به موسیقی) مغز را تحریک می کند و این تمرین مغزی با تشکیل ارتباطات عصبی جدید منجر به بهبود ساختار مغز می شود.

مطالعات همچنین نشان می‌دهد که کودکان خردسالی که در کلاس‌های موسیقی شرکت می‌کنند، رشد گفتار را بهبود می‌بخشند و خواندن را آسان‌تر می‌آموزند.

یادگیری موسیقی به رشد سمت چپ مغز (مربوط به زبان و استدلال) کمک می کند، به تشخیص صدا کمک می کند و ریتم و قافیه را آموزش می دهد.

آهنگ ها همچنین می توانند به کودکان کمک کنند اطلاعات را به خاطر بسپارند (فقط به آهنگ الفبا فکر کنید!).

موسیقی می تواند به رشد مهارت های ریاضی کمک کند. با گوش دادن به آهنگ های موسیقی، کودک شما می تواند کسری های اساسی، تشخیص الگو و حل مسئله را بیاموزد.

کودکانی که موسیقی مطالعه می کنند همچنین هوش فضایی و توانایی ایجاد تصاویر ذهنی از اشیاء را بهبود می بخشند – مهارت هایی که برای ریاضیات پیشرفته تر مهم هستند.

ساختن موسیقی با افراد دیگر (مثل یک گروه موسیقی یا گروه کر) مهارت های اجتماعی و عاطفی کودکان را بهبود می بخشد.

آنها یاد می گیرند که به عنوان یک تیم با هم کار کنند و حس همدلی خود را با دیگران توسعه دهند.

محققان دریافته‌اند که وقتی کودکان با هم موسیقی می‌نوازند از ریتم‌های ساده گرفته تا اجراهای گروهی بزرگ‌تر  بهتر می‌توانند احساسات دیگران را هماهنگ کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.