تاثیرات پسته بر فشار خون

علاوه بر این، محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف پسته شور کله قوچی می تواند تاثیر زیادی بر کاهش فشار خون نیز داشته باشد. فشار خون بالا می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامتی جدی مانند حمله قلبی و سکته را افزایش دهد.

تشخیص این بیماری دشوار است زیرا علائم به سختی قابل توجه هستند، بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری یا کاهش فشار خون بالا، خوردن آجیل‌های سالم به‌ویژه پسته است.

کاهش قند خون

در سال‌های اخیر، تعداد مطالعاتی که فواید بالقوه خوردن آجیل از جمله پسته شور زعفرانی گلستان را بر روی گلوکز خون و حساسیت به انسولین نشان می‌دهند، افزایش یافته است.

پسته یک ماده غذایی با شاخص گلیسمی پایین در نظر گرفته می شود، به این معنی که ما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و باعث افزایش آهسته سطح قند خون می شود، بنابراین به ویژه برای کسانی که از دیابت رنج می برند مفید است.

بهبود پوست و مو

فواید پسته برای پوست و مو بی شمار است. پسته سرشار از ویتامین E است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.

(زمانی که پوست در معرض این اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد که در آینده منجر به بیماری های پوستی مختلف می شود).

همچنین پسته خندان خام به عنوان یک ماده غذایی ضد پیری عمل می کند که می تواند به شما کمک کند جوان تر به نظر برسید.

علاوه بر این، پسته حاوی مقدار زیادی بیوتین است که اساسا با ریزش مو مبارزه می کند. عامل اصلی که منجر به ریزش مو می شود کمبود بیوتین است، بنابراین خوردن پسته به تغذیه موهای خشک و افزایش انعطاف پذیری موها کمک می کند.

علاوه بر این، پسته حاوی مقدار زیادی بیوتین است که اساسا با ریزش مو مبارزه می کند. عامل اصلی که منجر به ریزش مو می شود کمبود بیوتین است، بنابراین خوردن پسته اکبری آب خندان به تغذیه موهای خشک و افزایش انعطاف پذیری موها کمک می کند.

 • منابع:
  1. What are 6 Magical Health Benefits of Pistachios
 • تبلیغات: 
  1. چرا قیمت سرامیک رو به افزایش است
  2. بالا بردن سطح کیفیت زندگی با این روش
  3. پیش بینی بورس در 10 روز آینده
  4. کشف قدیمی ترین سرامیک متعلق به مادها

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.