با لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره دیگر نگران سطح فاضلاب محل زندگی تان نباشید

لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره معمولا از لوله های کاروگیت در انتقال فاضلاب و سیالاتی استفاده می شود که توسط نیروی ثقلی منتقل می شوند و انتقال سیال بدون فشار داخلی طراحی می شود.

با توجه به اینکه لوله های کاروگیت فشار بار داخلی ندارند به این معنی است که سیال عبوری از این لوله ها فشار بار داخلی ندارد و این لوله ها عملا وظیفه انتقال سیالات مایع را به صورت اتمسفر زیرزمینی بر عهده دارند.

معمولاً این نوع لوله ها دارای حداکثر فشار داخلی 2.5 برابر می باشند. این نوع لوله در دو نوع کوپلردار و بدون کوپلر عرضه می شود.

سایز لوله های کاروگیت در نوع غیر کوپلر از 200 تا 1000 میلی متر و در نوع کوپلر از 200 تا 3500 میلی متر موجود می باشد.

لوله های پلی اتیلن دوجداره یا لوله های کاروگیت که در تصویر بالا مشاهده می کنید به لوله هایی گفته می شود که دارای دو جداره بیرونی با ظاهر موج دار یا به عبارتی حلقه و لایه داخلی لوله که دارای سطحی صاف است.

از سیالات با پساب اسیدی و قلیایی و پساب های صنعتی استفاده می شود. لوله های کاروژیت همچنین دارای سطح بیرونی حلقه ای شکل و دارای استحکام بالا بوده و تمامی فشارهای سطحی و زیرسطحی اعم از بار زنده و مرده در زیر زمین تحمل می شود و دلیل این حلقه پیچ خوردگی سطح لوله است.

تقویت لوله با توجه به قرار گرفتن این نوع لوله ها در کانال ها و ترانشه های حفر شده و امکان بار ترافیکی روی این نوع لوله ها، به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تحمل وزن خاک بر روی کانال و بار ترافیکی روی کانال را داشته باشند.

بنابراین این نوع لوله ها توانایی تحمل فشار خارجی بسیار بالا را دارند. لوله های کاروگیت به سه قسمت فشاری (به معنای فشار، فشار بار خارجی) طبقه بندی می شوند که به ترتیب 16-31 / 5-64 کیلو نیوتن می باشند که هر کدام از نظر نوع سطح خاک، فشار سطحی و بار زیرسطحی مصرف خاصی دارند.

امروزه در دنیای خود و در زندگی روزمره در خیابان ها و کوچه ها لوله های راه راه را با نمای داخلی زرد و مقطع مشکی می بینیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.