استفاده از گونی پلاستیکی ضایعاتی برای ساخت جعبه های تسلیحات نظامی کره جنوبی

دستورالعمل گونی پلاستیکی ضایعاتی؛ اصلاحیه‌ای به دستورالعمل بسته‌بندی و زباله‌های بسته‌بندی (94/62/EC) است و برای مقابله با مصرف ناپایدار و استفاده از کیسه‌های حامل پلاستیکی سبک وزن (یعنی حامل پلاستیکی) به تصویب رسید. کیسه هایی با ضخامت دیواره زیر 50 میکرون)، که یکی از ده کالای پر زباله در اروپا هستند.

کیسه های پلاستیکی سبک وزن اغلب فقط یک بار استفاده می شوند، اما قرن ها طول می کشد تا در محیط طبیعی به طور کامل تخریب شوند.

قبل از این اتفاق، آنها اغلب توسط حیوانات خشکی یا دریایی بلعیده می شوند یا به میکروپلاستیک ها تجزیه می شوند. در هر صورت، آنها در زنجیره غذایی انسان و حیوان قرار می گیرند.

این دستورالعمل از کشورهای عضو می‌خواهد اقداماتی مانند اهداف کاهش ملی و/یا ابزارهای اقتصادی (مانند کارمزدها، مالیات‌ها) و محدودیت‌های بازاریابی (ممنوعیت) را انجام دهند، مشروط بر اینکه این موارد متناسب و بدون تبعیض باشد.

اقدامات اتخاذ شده توسط کشورهای عضو شامل یکی یا هر دو مورد زیر است:

اتخاذ تدابیری که تضمین می‌کند سطح مصرف سالانه از 90 کیسه پلاستیکی سبک وزن برای هر نفر تا 31 دسامبر 2019 و از 40 کیسه پلاستیکی سبک وزن برای هر نفر تا 31 دسامبر 2025 تجاوز نمی‌کند، یا از اهداف معادل تعیین شده در وزن و/یا تجاوز نمی‌کند.
اتخاذ ابزارهایی که تضمین می کند تا 31 دسامبر 2018، کیسه های حامل پلاستیکی سبک وزن به صورت رایگان در محل فروش کالاها یا محصولات ارائه نمی شوند، مگر اینکه ابزارهای به همان اندازه مؤثر اجرا شوند.

کیسه‌های حامل پلاستیکی بسیار سبک (کیسه‌های حامل پلاستیکی با ضخامت دیواره زیر 15 میکرون که برای اهداف بهداشتی مورد نیاز هستند یا به عنوان بسته‌بندی اولیه برای مواد غذایی شل ارائه می‌شوند، زمانی که این به جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی کمک می‌کند) ممکن است از این اهداف مستثنی شوند، اما کشورهای عضو ملزم هستند برای گزارش مصرف آنها

کشورهای عضو مجاز به اتخاذ محدودیت‌های بازاریابی (ممنوعیت) برای کیسه‌های حامل پلاستیکی با ضخامت دیواره بالای 50 میکرون (یعنی کیسه‌های قابل استفاده مجدد) نیستند، اما در اتخاذ تدابیر دیگر برای کاهش مصرف آنها آزادند، مانند ابزارهای اقتصادی یا سایر اقدامات کاهش ملی.

آنها موظف نیستند (اما قویاً توصیه می شود) در مورد مصرف خود به کمیسیون گزارش دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.