استفاده از قیسی آفتابی در تصفیه آب آشامیدنی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید قیسی آفتابی سرشار از پتاسیم است، ماده معدنی که به عنوان یک الکترولیت نیز عمل می کند.

در بدن شما، مسئول ارسال سیگنال های عصبی و تنظیم انقباضات ماهیچه ای و تعادل مایعات است (24، 25 منبع معتبر).

دو عدد قیسی آفتابی (70 گرم) 181 میلی گرم از این ماده معدنی را فراهم می کند که 4 درصد DV است.

از آنجایی که پتاسیم برای حفظ تعادل مایعات از نزدیک با سدیم کار می کند، مصرف کافی ممکن است به جلوگیری از نفخ و حفظ فشار خون سالم کمک کند.

یک تجزیه و تحلیل از 33 مطالعه نشان داد که یک رژیم غذایی غنی از پتاسیم به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش می دهد و منجر به کاهش 24 درصدی خطر سکته مغزی می شود.

مانند بیشتر میوه ها، قیسی آفتابی به طور طبیعی سرشار از آب است که می تواند به تنظیم فشار خون، دمای بدن، سلامت مفاصل و ضربان قلب کمک کند.

یک فنجان (165 گرم) قیسی آفتابی تازه و ورقه شده تقریباً 2/3 فنجان (142 میلی لیتر) آب فراهم می کند.

از آنجایی که اکثر مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند، خوردن میوه های تازه می تواند به شما در رسیدن به نیازهای روزانه کمک کند.

اگر کم آب باشید، حجم خون شما کاهش می یابد و قلب شما مجبور می شود برای پمپاژ خون بیشتر کار کند. علاوه بر این، هیدراته ماندن به خون شما اجازه می دهد تا مواد زائد و مواد مغذی را در سراسر بدن به گردش درآورد.

علاوه بر این، خوردن قیسی آفتابی می تواند راهی آسان برای جبران از دست دادن آب و الکترولیت بعد از ورزش باشد، زیرا این میوه مقادیر خوبی آب و پتاسیم را ارائه می دهد.

ممکن است از کبد شما محافظت کند: برخی از داده ها نشان می دهد که قیسی آفتابی ممکن است به محافظت از کبد شما در برابر استرس اکسیداتیو کمک کند.

در دو مطالعه حیوانی، موش‌هایی که با الکل و قیسی آفتابی تغذیه شده‌اند، سطوح پایین‌تری از آنزیم‌های کبدی و نشانگرهای التهابی نسبت به موش‌هایی داشتند که الکل دریافت کردند اما زردآلو نداشتند.

این تحقیق نشان می‌دهد که قیسی آفتابی به دلیل محتوای آنتی‌اکسیدانی بالایی که دارد به پیشگیری از آسیب کبدی کمک می‌کند.

با این حال، سخت است که بدانیم آیا این میوه همان فواید را در انسان دارد یا خیر. تحقیقات بیشتری لازم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.