از قابلمه جی ان سی کلاهخود جنگی بسازید

آشپزهای باتجربه چیزهای زیادی در مورد ظروف آشپزخانه مانند قابلمه جی ان سی می دانند و درک می کنند که یک تابه با دیواره ضخیم با درب محکم چقدر ارزشمند است.

چنین تابه ها از فلز یا سرامیک ساخته شده اند، آنها تا حدودی یادآور چدن هستند، گاهی اوقات آنها را چدن می نامند.

آنها را می توان مانند تابه های معمولی روی اجاق گاز گذاشت و در آنها پخت، اما مدل هایی وجود دارد که می توانید روی درب آنها زغال های در حال سوختن بریزید و سپس غذا کمی متفاوت پخته می شود  گرمای حاصل از زغال سنگ به طور مساوی در سراسر تابه پخش می شود که باعث می شود ظروف بسیار پخته و خوشمزه شوند.

تابه های دیواره ضخیم برای اولین بار در ایالات متحده ساخته شد، اگرچه ظروف مشابه در فرهنگ های دیگر که مدت ها قبل از ایالات متحده آمریکا وجود داشتند استفاده می شد.

در ابتدا، چدن های آمریکایی دارای پایه هایی بودند که روی آن ها روی آتش یا زغال سنگ قرار می گرفتند. گاهی روی درب تابه زغال می گذاشتند.

چدن همیشه در روسیه استفاده می شده است، اما به دلایلی در حال حاضر بسیاری آنها را ظروف منسوخ می دانند و عملاً از آنها استفاده نمی کنند.

امروزه از دیگ های چدنی جدار ضخیم برای پخت غذا روی اجاق گاز یا برقی، اجاق گاز یا اجاق های هیزمی استفاده می شود.

دیوارهای ضخیم ساخته شده از فلز یا سرامیک به راحتی می توانند طیف وسیعی از دما را تحمل کنند و برای انواع روش های پخت مناسب هستند.

و تقریباً همه چیز را می توانید در یک قابلمه دیواره ضخیم درب دار بپزید، یعنی: 1. سوپ و خورش. دیواره های ضخیم ظروف اجازه می دهد تا محصولات برای مدت طولانی خورش شوند.

اگر در حال پختن خورش، لوبیا یا برخی از انواع سوپ هستید، چنین جوش طولانی لازم است. 2. پخت. در چدن هم می توانید کاسرول درست کنید.

درب مقاوم در برابر حرارت به حفظ رطوبت غذا کمک می کند و از خشک شدن ظرف در طول پخت طولانی مدت جلوگیری می کند.

به همین دلیل است که یک تابه با دیواره ضخیم برای پختن کاسه گوشت و سبزیجات مناسب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.